İKU Ataköy 2 Yerleşkesi

İKU ATAKÖY 2 YERLEŞKESİ

İlham Veren Kampüs”

İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy 2 yerleşkesi, çağdaş bir kent içi kampüsü olarak öğrencileri; kentsel, toplumsal ve kültürel yaşamı deneyimleyerek yaşama hazırlayacak biçimde farklı işlevlerden oluşmaktadır. Yaklaşık 10000 öğrencin yaşayacağı İKÜ Ataköy 2 yerleşkesi “İlham Veren Kampüs”  konseptiyle  tasarlanmıştır.

Çevreci ve sürdürülebilir tasarım yaklaşımları ile LEED sertifikasını almayı hedefleyen İKÜ Ataköy 2 yerleşkesi, İstanbul’un en seçkin yaşam alanlarından biri olan Ataköy’ün  en önemli odak alanlarından biri olacaktır.

16.000m² alanda toplam 70.000m² kullanım alanına sahip olan yeni kampüs Bakırköy-Ataköy’ün güçlü toplu taşım (Metro, Metrobüs, Deniz Otobüsü, Marmaray, İETT) ağı içindedir.


Kampüs öğrencilere; yenilikçi eğitim modellerini esnek – estetik bir planlama yaklaşımı ile sunarken kültürel ve kamusal yaşam ortamını doğal çevre ile buluşturmaktadır. Bu anlamda kampüs yaşam alanı mimari karakterini; düşünsel, eleştirel ve sezgisel aklı eğitim-öğretim ve araştırma ortamına ilham verecek ve yaratıcı ortamı cesaretlendirecek düzenlemelerden oluşmaktadır.

İlham veren Üniversite mimari konseptiyle tasarlanan  “İKÜ Ataköy-2 Yerleşkesi”, Mevcut Yerleşke içindeki birimlerle birlikte Üniversitenin misyonu ve vizyonunu sahip olduğu köklü eğitim geleneğini geleceğe taşıyacaktır

 


Slide Background
Gülay USTA
Ayhan USTA
Ali Kemal ŞEREMET 


 

Copy link
Powered by Social Snap