İKU Ataköy 2 Yerleşkesi

İKU ATAKÖY 2 YERLEŞKESİ

İlham Veren Kampüs”

İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy 2 yerleşkesi, çağdaş bir kent içi kampüsü olarak öğrencileri; kentsel, toplumsal ve kültürel yaşamı deneyimleyerek yaşama hazırlayacak biçimde farklı işlevlerden oluşmaktadır. Yaklaşık 10000 öğrencin yaşayacağı İKÜ Ataköy 2 yerleşkesi “İlham Veren Kampüs”  konseptiyle  tasarlanmıştır.

Çevreci ve sürdürülebilir tasarım yaklaşımları ile LEED sertifikasını almayı hedefleyen İKÜ Ataköy 2 yerleşkesi, İstanbul’un en seçkin yaşam alanlarından biri olan Ataköy’ün  en önemli odak alanlarından biri olacaktır.

16.000m² alanda toplam 70.000m² kullanım alanına sahip olan yeni kampüs Bakırköy-Ataköy’ün güçlü toplu taşım (Metro, Metrobüs, Deniz Otobüsü, Marmaray, İETT) ağı içindedir.


Kampüs öğrencilere; yenilikçi eğitim modellerini esnek – estetik bir planlama yaklaşımı ile sunarken kültürel ve kamusal yaşam ortamını doğal çevre ile buluşturmaktadır. Bu anlamda kampüs yaşam alanı mimari karakterini; düşünsel, eleştirel ve sezgisel aklı eğitim-öğretim ve araştırma ortamına ilham verecek ve yaratıcı ortamı cesaretlendirecek düzenlemelerden oluşmaktadır.

İlham veren Üniversite mimari konseptiyle tasarlanan  “İKÜ Ataköy-2 Yerleşkesi”, Mevcut Yerleşke içindeki birimlerle birlikte Üniversitenin misyonu ve vizyonunu sahip olduğu köklü eğitim geleneğini geleceğe taşıyacaktır

 


Slide Background
Gülay USTA
Ayhan USTA
Ali Kemal ŞEREMET 


 

Copy link